PRŮVODCE VELIKOSTÍ PRSTENŮ

Jak zvolit správnou velikost prstenu?

Pokud si nejste jistí, jakou velikost prstenu zvolit pro objednávku, existuje několik způsobů, jak ji zjistit.

Přeměření starého prstenu

Pokud správnou velikost prstenu neznáte, ale zároveň máte k dispozici jiný prsten, který Vám na daném prstě dobře sedí, tak je nejjednodušší cestou změřit vnitřní průměr tohoto prstenu. Měřený prsten by však neměl být nijak zdeformovaný, jinak by naměřená hodnota mohla být zavádějící. Zároveň je potřeba provádět měření opravdu pečlivě, jelikož i malé odchylky mohu hrát velkou roli. Měření proto provádějte v ideálním případě pomocí šupléry. Pokud máte k dispozici digitální, tak tím lépe. Změřený průměr následně stačí už jen vyhledat v tabulce velikostí níže a podle něj snadno určíte danou velikost.

Měření pomocí mobilní aplikace

Do Vašeho mobilu si stáhněte aplikaci „Ring Sizer“ a s pomocí této aplikace přeměřte vnitřní průměr prstenu, který Vám dobře sedí. Naměřený průměr vyhledejte v tabulce velikostí níže a určete tak správnou velikost prstenu.

Profesionální měření ve zlatnictví

Profesionální přeměření prstu ve zlatnictví je bezpochyby nejspolehlivější způsob k určení správné velikosti, pokud si chcete být opravdu jistí.

Co když i přes správné určení velikosti objednaný prsten nesedí?

I to se může stát. Nezáleží pouze na určení správné velikosti, ale významnou roli hraje i samotná konstrukce prstenu, jeho těžiště apod. V takovém případě se mi neváhejte ozvat a domluvíme se na úpravě.

Pokud máte i přes to pochybnosti, jakou velikost prstenu zvolit, neváhejte mi napsat.

Tabulka velikostí prstenů
Updating…
  • Žádné produkty v košíku.