VÝROBA & MATERIÁLY

Všechny šperky, které zde najdete, navrhuji a ručně vyrábím v České republice. Můžete si proto být jistí, že stejné šperky nenajdete na žádném jiném e-shopu. Zároveň tak dokáži reagovat na Vaše individuální přání a požadavky.

Ruční výroba

Jak vyrábím šperky

Šperky z drahých kovů navrhuji a nejčastěji vyrábím starou tradiční zlatnickou technikou lití do ztraceného vosku.

Veškeré šperky si tedy nejprve navrhnu na papír a následně ručně modeluji z vosku prototyp. Ten se poté odlévá do vybraného kovu – stříbra, či zlata. Po odlití se šperk musí opracovat – brousit, letovat, leštit atd. Pokud šperk zařazuji do stálé nabídky, tak se vyrábí ještě speciální forma, ze které následně vznikají další odlitky šperku.

Proces výroby nového šperku je časově náročný, má mnoho fází a to je důvod, proč dodání šperků trvá někdy delší dobu. Věřím ale, že poctivá ruční práce má stále své místo v dnešní uspěchané době a dává nám tak možnost na chvilku zpomalit. Ruční práce zkrátka vyžaduje svůj čas. Na oplátku ale obdržíte autorský šperk, který byl vyroben ručně v Čechách.

Náušnice srdíčka zlatá puzety

Materiály

K výrobě šperků používám kvalitní materiály. Drahé kovy nakupuji v drtivé většině v Čechách od firem prověřených státním Puncovním úřadem.

Stříbro

K výrobě stříbrných šperků používám stříbrno ryzosti 925/1000, které je nejběžnější pro výrobu šperků. Stříbro s tímto označením se často označuje také jako stříbro sterlingové. Obsahuje 92,5% stříbra a 7,5% příměsí, kterými bývá nejčastěji měď, která zajišťuje lepší zpracování. Stříbro této ryzosti neobsahuje nikl a je tak vhodné pro alergiky, ke kterým i já osobně mimochodem patřím.

Se stříbrnými šperky se můžete bez obav koupat a při správné péči Vám vydrží roky. Přečtěte si více, jak pečovat o šperky zde.

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.