etsy portrétz
                                            

O MNĚ

Autorská značka Veronika Vysloužilová vznikla v roce 2016 z nutné potřeby seberealizace v oblasti šperku. V technologickém zpracování ani materiálech se má tvorba nikterak neomezuje, proto jsou jednotlivé kolekce šperků prezentované na mých stránkách charakteristické rozličnými formami a přístupy.

V mých současných špercích hraje důležitou roli geometrie, jednoduchost, hra s tvarem či kontrasty. Vyrábím šperky jak ke každodennímu nošení, tak šperky monumentálnější a výraznější, které mají upoutat pozornost a zároveň podtrhnout osobnost a charisma jejich nositele.

MÁ CESTA KE ŠPERKU

Před několika lety jsem se rozhodla studovat šperkařinu na Střední uměleckoprůmyslové škole v Jablonci nad Nisou. Přesto, že jsem na této škole chtěla původně studovat grafický design pro jeho perspektivnější uplatnění, osud tomu chtěl jinak a já se namísto vytoužené grafiky dostala právě do ateliéru šperku.

Tento byť zcela odlišný obor si mě velice rychle získal, avšak má nedůvěra a strach z budoucího uplatnění v této nejisté výtvarné sféře mě přiměly vydat se po složení maturitní zkoušky jiným směrem.

A tak jsem v roce 2011 nastoupila na Karlovu Univerzitu v Praze, kde jsem na filosofické fakultě začala studovat pro změnu teoretický program dějin umění, v němž jsem dále pokračovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Během studia plného teorie jsem si však uvědomila, jak moc mi chybí vlastní tvůrčí práce a cítila jsem potřebu vrátit se zpět k původnímu šperkařskému oboru. 

Proto jsem se v roce 2016 rozhodla jít za svým snem a dělat to, co mě baví a naplňuje.

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.