fbpx

Jak pečovat o šperky

 

Stejně jako o jakékoliv módní doplňky, nebo oblečení, je potřeba i k dřevěným šperkům přistupovat s určitou péčí, aby Vám vydržely co možná nejdéle.

Veškeré dřevěné šperky z mé nabídky jsou ošetřené kvalitním lakem, nebo přírodním olejem. Přesto by však neměly přijít příliš do kontaktu s vodou a vlhkem (zejména není doporučeno se s dřevěnými výrobky sprchovat či koupat).

Dřevěné prsteny

Dřevěné prsteny doporučuji v případě častějšího nošení sundávat také při mytí rukou. Pokud je ovšem nenosíte denně, tak není třeba se vody obávat.

Náhrdelníky s bavlněnými lany

Bavlněná lana u náhrdelníků je v případě potřeby možné vyčistit od běžných nečistot jakými jsou například pot nebo make-up. Před čištěním rozepněte náhrdelník a jednoduše z lana stáhněte veškeré dřevěné prvky tak,
aby Vám zůstalo jen samotné lano s kovovými koncovkami magnetického zapínání. Praní provádějte pouze ručně za použití teplé vody a mýdla či běžného pracího prostředku. Lano čistěte jemně, nedrhněte jej ostrými ani hrubými nástroji, aby nedošlo k poškození bavlněných vláken. Zároveň se také vyhněte přílišnému namáčení kovových koncovek. Vyčištěné lano
sušte na čistém rovném podkladě. V případě nenávratného poškození lana je možná jeho kompletní výměna. Nebojte se proto na mne v takovém případě obrátit.

prsteny-skupinová-1z
Updating…
  • Žádné produkty v košíku.